Хакатони Для Громад: Що Це Таке І В Чому Їх Користь Для Суспільства Економічна Правда

Усім, хто вважає українську систему освіти недосконалою і готовий вплинути на її зміни. А також тим, хто хоче отримати нові знання, завести корисні та цікаві знайомства і просто весело та продуктивно провести час. Завдяки успішній участі у хакатонах та конференції НАТО, наша команда стала згуртованішою, отримала значний імпульс для розвитку нашого волонтерського проєкту. Ми пішли ще далі та проаналізували як переваги цих навчань, так і недоліки сумісності цих систем. На основі цього наша команда сформувала показники ефективності та розробила рекомендації, як покращити результативність CWIX.

Вона контролює кількість спожитої енергії та мотивує зберігати енергоресурси. На хакатонах бралися й за допомогу населенню країн третього світу. Команда розробників компанії Seeds створила мобільну гру мікрокредитування. З його допомогою користувачі з розвинутих країн можуть надсилати гроші нужденним у всьому світі. Кожен із цих типів хакатонів має свої унікальні характеристики та приваблює певну аудиторію.

Ці змагання були натхненні ідеєю колективного та творчого вирішення складних технічних завдань. Можна сказати, що перші заходи були справжніми експериментами, створеними ентузіастами, які вірили в силу колективного розуму та швидкість творчого процесу. Ідеї та розробки, запропоновані на хакатоні, допоможуть Україні боротися та запобігати всім формам насильства проти дітей, жінок і чоловіків. Найкращі ідеї стануть відомі в усьому світі завдяки мережі представництв та програм ПРООН у понад a hundred and seventy країнах і територіях”. Прикладом такого заходу є Hack for Locals — щорічний хакатон для розвитку безпечних громад на сході України.

  • Коли бачиш, скільки яскравих, розумних та відповідальних людей з усієї країни, попри війну не зупиняються в творенні кращого життя для власних громад, не залишається жодних сумнівів у нашій Перемозі».
  • NASA Space Apps Challenge має декілька етапів — локальний і глобальний.
  • – Вони нарешті бачать одне одного наживо, бо їм уже набридли чорні екранчики в зумі.
  • Серед них — інженерні, космічні, творчі, соціальні та інші напрямки.

Завершальний етап — презентація результатів перед журі та аудиторією. У цей момент команди демонструють свій проєкт, обґрунтовують вибір технологій і рішень, які вони використовували, і наводять докази ефективності свого продукту або рішення. Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому. Журі оцінює проєкти за різними критеріями, такими як оригінальність ідеї, технічна складність, потенціал для реалізації на ринку і якість презентації. Наприклад, медичні хакатони орієнтовані на пошук інноваційних рішень у медичній сфері, таких як медичні додатки, технології для моніторингу здоров’я та діагностики хвороб. Ці хакатони залучають фахівців із певної галузі та стимулюють розробку технологічних рішень, які можуть покращити якість життя людей.

що таке хакатони

Школяр озвучує своє бачення виконання того чи того завдання, вислуховує рішення друга, і разом вони обирають оптимальний варіант розв’язання певної проблеми. Це також вчить учнів працювати на один результат за абсолютно різних підходів до виконання завдання. Захід проводився в рамках проєкту “Hackyourfuture”, що реалізовується Global Project Partnerse.V. (-project-partners.de) спільно з Інститутом Регіонального розвитку () у партнерстві з TechStartupSchool за фінансової підтримки Федерального Міністерства Закордонних Справ Німеччини. Цього року до активностей долучилося понад 80 шкіл із 9 областей України, а за роки хакатону його учасниками були заклади освіти з 13 областей. Уперше фестиваль партнерства провели у 2017 році, коли директори п’яти київських шкіл вирішили об’єднатися і спільно пошукати нові форми співпраці з батьками.

Привіт, мене звати Тарас Кльоба, я є досвідченим фахівцем у галузі Big Data та управління даними в компанії SoftServe. Також я співзасновник української спільноти PostgreSQL, переможець «Ukrainian IT Awards» та сертифікований спеціаліст SEI, AWS, Google Cloud і Microsoft. Вони об’єднують і дизайнерів, соціологів, маркетологів, діджитал-спеціалістів.

Мета таких заходів — привернути увагу суспільства до нагальних проблем, заохотити людей бути проактивними, надати їм ґрунтовний фідбек щодо життєздатності їхніх ідей, скерувати в потрібному напрямку. Для цього з учасниками працюють ментори — досвідчені експерти з різних галузей, які підтримують команди і дають практичні поради з розвитку проєктів. Хакатон – це не лише про спільну роботу, але й про змагання. Тож на ньому годиться визначати переможців – авторів і авторок найбільш інноваційних рішень, які отримають винагороду та подальшу підтримку для запуску своїх проєктів. Навіть якщо під час вашого хакатону переможе «дружба», важливо не втратити розроблені рішення й ініціативи.

Слово “хакатон” утворено від слова “хакер” і “марафон”. Ідея полягає в тому, щоб протягом короткого часу, часто від кількох годин до кількох днів, учасники створювали програмні продукти, рішення або прототипи. Робота у групі вчить дітей насамперед шукати компроміси та прислухатися до думки інших. Крім того, колективна робота – це ефективний спосіб соціалізації.

Яніка Мерило, яка була в ролі журі на хакатонах EastCode та Hack the New World, розповідає, на що звертають увагу члени журі, обираючи переможця. Вона зазначає, що це щоразу можуть бути різні критерії, але є декілька головних. Часто буває, що хакатон – це не окремий захід, а частина технологічної конференції або виставки. Це дозволяє залучити партнерів і підвищити інтерес до основного заходу.

Проте все ж залишається ймовірність, що це буде черговий захід, що проводитимуть онлайн. Хакатон на базі Tech StartUp School відбудеться вперше. У ньому буде тридцять IT-спеціалістів із різних міст, попередній відбір яких відбуватиметься на основі результатів хакатони індивідуальних співбесід. Такий захід можна провести з фокусом на конкретні проблеми громади. У молодіжному хабі чи коворкінгу, центрі дозвілля, бібліотеці чи навчальному закладі (особливо, якщо необхідний доступ до комп’ютерів та інтернету).

що таке хакатони

Ті, хто справді можуть підставити школі плече, але не фінансами, а, наприклад, ідеями, де їх узяти. Лідери Нідерландів, Чехії та Данії обговорили можливості надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. Помічник Генсека НАТО з питань розвитку кібербезпеки Девід Катлер зазначив, що партнери високо цінують українських кіберфахівців і захоплюються швидкістю їхнього професійного зростання та розвитку  у цій сфері. Сподіваємося, ми зацікавили вас участю в інноваційних турнірах. Поради стануть у пригоді на наступних подіях, серед яких і космічний хакатон від Європейської космічної агенції (ESA), ActInSpace. Софія Бєлєнкова також пропонує майбутнім учасникам визначити роль кожного в команді.

Часто діти відмовляються від участі у заходах через те, що не розуміють, що буде відбуватись. Тут можна попросити старших розповісти меншим про те, що це за захід і як він проводиться або ж якось демонстраційно це пояснити. Коріння хакатонів сягає в культуру хакерства і технічної інновації.

– Тільки коли ми чуємо одне одного, коли за допомогою спільних проєктів змінюємо стереотипи про роль вчителів чи батьків, тоді буде результат. На прикладі своєї школи я бачу, як змінилися стосунки між батьками, вчителями та учнями – вони стали значно ближчі одне одному”. За словами Олександра Пошелюжного, директора школи № 45 та співзасновника фестивалю, з огляду на цю концепцію починали з найпростішого – пропонували батькам провести уроки. Хтось зітхав із полегшенням, що все вдалося, а комусь так сподобалося, що просилися повчителювати в наступні хакатони.

що таке хакатони

Утворено воно від англійських hacker, що перекладається як «хакер», і marathon — «марафон». Аби учасники могли максимально зануритися в роботу, краще не розривати захід перервами, а облаштувати невеличкий простір для вільного відпочинку та легкого перекусу. Часто організатори перед початком Хакатона створюють сторінки в соцмережах. Це – відмінний спосіб заздалегідь познайомитися з учасниками. Все частіше хакатони проводилися в галузі маркетингу, реклами, цифрової медицини тощо. Після успішної участі у хакатонах ми отримали можливість презентувати наше рішення на NATO Spring у Норвегії, найбільшій конференції НАТО у 2023 році.

Але найголовніше – це можливість отримати пропозицію стати учасником команди успішної сучасної компанії (часто – з переїздом в західну Європу або США) або ж шанс на отримання інвестицій на старті бізнесу. Варто розібратися, у чому ця користь і для чого потрібні такі заходи. Під час заходу було представлено thirteen новаторських ідей, серед яких 5 стали переможцями. Крім цього з учасниками хакатону своїм досвідом ділилися 28 запрошених менторів.

Команда Збройних Сил України навіть стала переможцем змагань з програмування «TIDE Hackathon 2018» в італійській Генуї. Від спроможності знаходження правильних відповідей критично залежить час та використання певних обсягів ресурсів, вкладених у процес пошуку рішення. Рішення, нехай і ідеальне, вже не потрібне тоді, коли ми не змогли впоратися із завданням чи коли, образно кажучи, ворог вже у наших окопах. Тобто, потрібні команди, які буквально прогнозують реальність, можуть її просторово уявляти й будувати моделі взаємодії всіх елементів цієї реальності. Не випадково серед цілей Стратегічного оборонного бюлетеня України та загального його курсу до імплементації стандартів Альянсу є цілком конкретні позиції, які нам життєво необхідно втілити. Зокрема, і це підтверджує досвід реальних бойових дій, на часі створення єдиної інтегрованої системи управління, зв’язку, розвідки та спостереження.

Нам вдалося перемогти на хакатоні, і Європейський Союз підтримав нас у реализації цієї ідеї. Я була дуже рада, бо щойно повернулася в Україну і побачила проблему — як уже народився проєкт, який завдяки хакатону отримав підтримку ЄС. Якщо маєте ідею, моя порада — завжди починайте з болю і думайте, як його вирішити, а організація, яка вас підтримає, завжди знайдеться».

Хакато́н (англ. hackathon, ламати) та marathon — марафон). Це захід, під час якого різні спеціалісти інтенсивно і згуртовано разом працюють над розв’язанням якоїсь проблеми. В рамках «Тематичних тижнів початкової школи» ми спробували дещо “зламати» змінити. А ще, психологічний тренінг «Дружба та протидія булінгу., цікаві виховні бесіди.

Хакатони відкриті для всіх, але більшість учасників — це програмісти, дизайнери, менеджери проєктів та інші технічні фахівці. Сьогодні у школах проводять конференції, круглі столи, семінари, але немає заходів, які б допомагали учням знаходити практичні розв’язання конкретних проблем, вибудовувати стратегії. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах. Перед фестивалем авторський цех (так називають себе засновники) обговорює ідеї щодо назви, гасел та заходів. Орієнтуючись на це, пропонують провести 5 тематичних днів. Батьки – це не матеріальні ресурси, а насамперед партнери й однодумці.

Тому виграти можна не тільки матеріальні призи, а й, наприклад, спонсорство, грант чи навчання. В офлайні усі учасники збираються в одному місці з цілодобовим доступом і проводять там увесь час хакатону. Організатори зазвичай забезпечують їх усім необхідним (їжею, канцелярією, зручними місцями), щоб команди працювали над завданням не відволікаючись.

І остання команда-переможець – «Шпинат» представила проєкт по створенню бару з креативною вуличною їжею. З 13 по 15 жовтня 2017 року в Національному університеті водного господарства та природокористування відбувся перший у Рівному унікальний 72-годинний хакатон креативного підприємництва. Захід відбувався в межах грантової програми «Visegrad Urban Creativity Cluster Network». На хакатоні буде можливість приєднатись до існуючої команди або об’єднатись з іншими учасниками навколо цікавої ідеї.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *